с.Лумшори, Перечинський р-н

Перший лікувальний заклад — з 1600 року. У XVIII ст. вже існував «Курорт Лумшори». село славиться купелями в чанах із застосуванням мінеральних вод сірководневого типу. Вигляд ці процедури мають досить “пекельний”: людина залазить у величезний казан, який підігрівається вогнищем. Наповнений цілющою водою з сірководневого джерела, товстостінний чан нагрівається від багаття. На дні лежить каміння, яке утримує температуру, і, залежно від сезону, ялинкові гілки або духмяні трави. Роздягнувшись у дерев’яній будівлі, чимчикуєте швидше по холодному камінню й пірнаєте в гарячу воду. Приймати купіль можна й на самоті, і компанією – у чан поміститься 4-6 осіб. У дощову, похмуру погоду такий відпочинок – надзвичайне задоволення. Слід зазначити, що процедури лікувального купання відомі на Закарпатті ще з XV століття, вони дуже корисні при захворюваннях опорно-рухового апарату, захворюваннях серцево-судинної та нервової систем, багатьох інших недугах.

Біля села розташована пам’ятка природи — Лумшо́рські водоспа́ди — група водоспадів в Українських Карпатах, гідрологічна пам’ятка природи

Водоспади розташовані за 3,5 км на північний схід від села Лумшори, на річці Туричці (притока Тур’ї), неподалік від північно-західних схилів Полонини Рівної.

Найбільші Лумшорські водоспади: Соловей, Буркач, Давір, Переступень та Крутило.

В одному з найвищих водоспадів, який має назву Давір, вода падає зі скелі потужним прямовисним струменем заввишки понад 4 м, утворюючи біля підніжжя невелике озеро.

Біля села розташована пам’ятка природи — Лумшорський водоспад.

Джерело

Сторінка в фейсбук     Група в фейсбук

.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.