с.Пилипець

Пилипець — село в Україні, в Міжгірському районі Закарпатської області. Гірськолижний курорт.

Засноване у 1463 році, зараз село вважається одним з найбільших сіл в Міжгірському районі. Назва села походить від імені першопоселенця – вівчаря Пилипа.

Пилипець розташований на відстані 190 км від Львова і 135 км від Ужгорода. Через село протікає річка Плошанка, яка на території села зливається з річкою Рипинка.

Пилипець приваблює передусім любителів зимового відпочинку, гірськолижників та сноубордистів. Гора Гимба (1497 метрів, частина полонини Боржава) обладнана трьома підйомниками (крім верхніх, що починаються від вершини 2 км траси). Нижня та верхня частини узвозу — пологі, середня більш крута та нерівна.

Пам’ятки:

  • Церква Різдва Пресвятої Богородиці —дерев’яна церква, в якій зберігся іконостас XVIII століття. Поруч підноситься монументальна двох’ярусна дерев’яна дзвіниця.
  • Ще одна дерев’яна дзвіниця, збудована, ймовірно, на початку XX ст., стоїть на пагорбі в верхній частині села. Колись на цьому пагорбі була дерев’яна церква. Зберігаючи традиційний поділ на два яруси, дзвіниця водночас збудована дещо спрощено як з художнього, так і з конструктивного боку.
  • Третя дерев’яна дзвіниця Пилипця, споруджена також на початку XX ст., служить місцем відправ для верхнього кінця села.
  • Водоспад Шипіт, який знаходиться на відстані 6 км від села.

Джерело

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.