с.Верхнячка, Сколівський р-н

 

Колишня назва — Вижлів.


Церква Благовіщення Пр. Богородиці 1832

Збудована у 1832 (за іншими даними у 1880 р.) у центрі Верхнячки, на схилі. Поруч цвинтар. Орієнтована вівтарем на північний – схід. Вівтар до низу піддашшя (до речі, його низ оббитий дерев’яною вагонкою) має рівні кути, вище піддашшя – кути зрізані.

З обидвох сторін прибудовані ризниці (південна довша). Бабинець (як і присінок) за рахунок розбудови тепер ширший нави.

Через розташування церкви на рельєфі, під частиною південної стіни бабинця зробили цокольне приміщення з дверима. Ще одна цікава річ: на верху даху над присінком є дерев’яна надбудова невідомого призначення.

Церкву завершують три верхи (над навою чотиризаломний, над вівтарем та бабинцем – тризаломні) накриті невеличкими банями з ліхтарями та маківками.

З них почали ремонт церкви: стару фарбовану бляху дахів замінили новою, металізованою, зі стін восьмериків та четвериків верхів познімали бляху, а їх оббили дерев’яною вагонкою. Нею ж оббили стіни під опасанням.

Так само зроблять зі стінами над опасання. На південь від церкви стоїть надбрамна триярусна дзвіниця. Збудована, очевидно, по другій світовій війні, адже у 1930-х рр. її не було.

Над вхідною аркою є цікавий різьблений з дерева горельєф з цитатою з Біблії. На першому ярусі праворуч та ліворуч проходу є приміщення. Дзвіницю завершує банька на восьмерику.

12.10.2008 року освятили оновлений розпис церкви, автором проекту якого став старший викладач кафедри сакрального мистецтва ЛНАМ Левко Скоп. 14.10.2011 відремонтовану зовні церкву освятили.

Джерело

Сторінка в фейсбук      Група в фейсбук


.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.